Edwin Jagger DE3D14BL

Niedawnym moim odkryciem, o którym ostatnio pisałem, jest klasyczna maszynka na żyletki od Edwina Jaggera. Model z chromowaną rączką, oryginalnie wytłaczaną trójwymiarowym wzorem DIAMOND stał się obecnie moim ulubionym. Dlaczego? Oto powody, dla których warto się skusić na zakup DE3D14BL.

 


Wygoda użytkowania
Maszynka dobrze leży w dłoni. Zapewne to zasługa struktury wzoru zastosowanego na rączce. Karbowany uchwyt uniemożliwia wyślizgnięcie się maszynki z dłoni, bo działa antypoślizgowo. Na dodatek trzymając maszynkę w dłoni, dobrze ją czuć, a jej niezbyt duży ciężar nie męczy ręki podczas golenia. Wbrew pozorom, wzór 3D Diamond nie jest szorstki, więc nie ma obaw o dyskomfort. Jest za to duża wygoda podczas użytkowania.
Design
Nie byłbym sobą, gdym nie zwracał na to uwagi. Lubię otaczać się ładnymi rzeczami, lubię gdy jakość idzie w parze z atrakcyjnością wizualną. Tak właśnie jest w tym przypadku. Maszynka – z jednej strony prosta i surowa, z drugiej zachwyca dbałością o szczegóły. Niezwykle efektowny wzorek na uchwycie, pięknie grawerowana nazwa producenta, wykończenie uchwytu i grzebienia to detale, ale dopełniające całości. Maszynka wygląda klasycznie dzięki utrzymaniu jednolitego koloru, jest dość uniwersalna i można dobrać do niej dowolne akcesoria. Zarówno w duecie ze stylizowanym pędzlem retro, jak i w parze z nowoczesnym stojakiem na akcesoria do golenia, będzie świetnie współgrać.
Producent
Producentem maszynki jest angielska firma Edwin Jagger. To jedna z niewielu firm, które swoje produkty w dzisiejszych czasach nadal wytwarzają ręcznie, co ma niebagatelne znaczenie dla wyglądu i jakości idących w parze z ogromną precyzją i kunsztem. Wszystkie maszynki EJ, które miałem przyjemność testować prezentują najwyższy poziom. DE3D14BL jest również dowodem na prawdziwość tych słów.
Cena
Nie ma się co oszukiwać, klasyczne maszynki na żyletki potrafią kosztować nawet około tysiąca złotych. Opisywana maszynka od Edwina Jaggera zaskakuje więc przystępną ceną. Koszt około 170 złotych jest inwestycją, która szybko się zwraca. Na dodatek maszynka nie generuje żadnych dodatkowych kosztów oprócz żyletek, więc to zakup na lata o wiele bardziej opłacalny od maszynek na ostrza. Dzięki przystępnej cenie, maszynka ponadto stanowi dobry motyw na prezent dla bliskiej osoby. Na dodatek – jaki niebanalny!

Bastek

edwin-jagger-maszynka-diamond-DE3D14bl_t

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria do golenia, Golenie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply