Pielęgnacja dłoni i paznokci

Zadbane dłonie, wypielęgnowane paznokcie to obowiązek estetyczny nie tylko u kobiet. Jakby nie było, ręce to oprócz twarzy nasza wizytówka. Są często pierwsze w kontakcie z innymi, więc warto zadbać o to, by ich wygląd po pierwsze budził zaufanie, a po drugie okazywał szacunek osobom, z którymi  się spotkamy. 

Jak powinna wyglądać wypielęgnowana dłoń mężczyzny?

1.     Obowiązkowo krótko przycięte paznokcie. Krótko jednak nie oznacza obcinania paznokci na granicy przyrastania płytki do palca. Paznokcie obgryzione lub zbyt krótko przycięte sprawiają, że palce wyglądają nieładnie i nieestetycznie.  Zbyt długie paznokcie dają wrażenie niehigieniczności. Najlepiej obcinać paznokcie obcinaczką (cążkami), a jeśli mamy wprawę – nożyczkami. Dobrze jest potem spiłować ewentualne nierówności pilniczkiem.

2.     Czyste paznokcie. Brud za paznokciami to chyba najgorsza rzecz w męskim wyglądzie. Można oczywiście zrozumieć, że w niektórych zawodach czy przy niektórych czynnościach, zabrudzenie paznokci jest nieuniknione, ale to nie usprawiedliwia facetów, którzy z takimi paznokciami pojawiają się w towarzystwie. Usunięcie brudu spod paznokci nie jest trudnym i czasochłonnym zabiegiem – wystarczy pilniczek.

3.       Brak zadziorów i odstających skórek. Tego też nikt nie lubi. Nie tylko ze względu na szpecący wygląd, ale i szorstkość skóry. Suche, odstające skórki, kawałki zrogowaciałego naskórka czynią dłonie szorstkimi, a w konsekwencji nieprzyjemnymi w dotyku. Spotkanie z taką szorstką męską dłonią nie jest dla nikogo miłym uczuciem. Takie zadziory można usunąć cążkami lub spiłować pilniczkiem, a następnie wmasować w skórę dobry krem nawilżający.

4.     Narastające na płytkę skórki. U kobiet usuwanie skórek z płytek paznokcia jest podstawą manicure, u mężczyzn też jest wyznacznikiem elegancji. O wiele ładniej prezentują się paznokcie bez narastającej na nie u dołu skóry. By usunąć skórki nie potrzeba pomocy kosmetyczki. Wystarczą odpowiednie akcesoria – cążki do odcinania albo „ścinak” do skórek.  By skórki łatwiej dały się odciąć – najpierw należy je odsunąć z płytki specjalnym separatorem (szpatułką).

5.     Miła w dotyku, miękka skóra dłoni. Podstawą jest właściwa codzienna pielęgnacja. By dłonie były zadbane, należy smarować je kremem nawilżającym po każdym myciu rąk. A jeżeli problemem jest wyjątkowo sucha i szorstka skóra – należy raz na kilka dni zrobić dłoniom peeling, a następnie posmarować je grubą warstwą kremu i założyć na pół godziny jednorazowe rękawiczki. Po takim zabiegu dłonie będą gładkie i miękkie.

Pielęgnacja męskich dłoni nie jest trudna i nie wymaga chodzenia do manikiurzystki . Oczywiście, jeśli mamy na to czas i pieniądze – można oddawać się w ręce specjalisty. Jednak z dużym powodzeniem można robić to samodzielnie, mając do dyspozycji właściwe akcesoria.  Ostatnim naszym odkryciem stała się niemiecka marka Titania. „Naszym”, bo firma robi akcesoria do pielęgnacji paznokci dla mężczyzn i kobiet. W ich ofercie można znaleźć rozmaite – większe bądź mniejsze zestawy pielęgnacyjne, które są wykonane z najlepszych materiałów, więc posłużą na dłużej. Są przy tym elegancko zapakowane, a ich cena wydaje się bardzo przystępna.  Zatem Panowie, nie macie już wymówek, którymi moglibyście usprawiedliwiać nieestetyczny wygląd swoich dłoni.  Znając podstawy pielęgnacji, warto poświęcić kilka minut dziennie na odpowiednie zabiegi. To inwestycja w „długoterminowy” wizerunek.

Inka

3-Desktop37

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pielęgnacja/Grooming, Styl/Moda/Wygląd i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply